Przesłuchania…

Świąteczne koncerty i audycje to nie jedyne wystąpienia naszego kwartetu. Mamy też różne wyjazdy.. Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć nieco o przesłuchaniach. Miałyśmy okazje pojechać na dwa takie wydarzenia. Pierwsze odbyło się w Tarnowskich Górach w listopadzie 2013r. a drugie całkiem niedawno, bo w grudniu 2015r. w Prudniku.

W Tarnowskich Górach były to Makroregionalne przesłuchania zespołów kameralnych instrumentów dętych szkół muzycznych I stopnia. Z naszej szkoły pojechały aż trzy zespoły: kwartet fletowy, kwartet klarnetowy i kwartet saksofonowy. Atmosfera i humory dopisywały, ale jak przed każdym występem towarzyszył nam lekki stresik. Gdy już byłyśmy na scenie i zagrałyśmy pierwsze dźwięki, ciśnienie opadło a utwory wychodziły coraz lepiej. Po kilku tygodniach przyszły wyniki. Otrzymałyśmy 19 punktów, ale jak na tak krótki czas grania wspólnie to bardzo dobry wynik. By przejść do następnego etapu musiałybyśmy zdobyć 21 pkt. Szkoda że się nie udało, ale i tak cieszyłyśmy się z wyniku. Pozostałym kwartetom z naszej szkoły poszło równie dobrze.

 

W Prudniku odbyły się Regionalne przesłuchania centrum edukacji artystycznej uczniów szkół muzycznych I i II st. Na ten wyjazd pojechał nasz kwartet oraz kwartet puzonowy. Przed wyjazdem mieliśmy jeszcze kilka audycji.

12584159_546632488820245_1218854799_n

W rezultacie poszło nam o wiele lepiej, niż dwa lata temu, bo zdobyłyśmy 21 pkt. Bardzo się cieszyłyśmy. Szkoda, że nie było drugiego etapu. Chłopakom też poszło dobrze. Po udanych występach nie można było zapomnieć o mini nagrodzie, wiec jednogłośnie postanowiliśmy, że pojedziemy na pizze.

Wspomnienia…

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

W kolejnym poście nasze dalsze występy. Tym razem promujące szkołę 😉

Reklamy

2 myśli na temat “Przesłuchania…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s